Alışveriş sepetiniz boş!
45632 8888 Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane Cebehane 3333 1111 Cebehane 44456 Cebehane 74562 12036

Ürün İadesi ve Garanti

 

Siparişimdeki ürünü / ürünleri iade etmek istiyorum. Ne yapmalıyım? 
 
Temel kural olarak aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde gizakitap.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. 
 
* İADE ÜRÜNLERİNİZİ MUTLAKA İADE SEBEBİNİZİ BİLDİREN BİR NOT EKİ VE FATURANIZ İLE GÖNDERİNİZ. 
 
*iade etmek istediğiniz ürününüzü tarafımıza göndermeden önce aşağıda belirttiğimiz linkten kayıt yapmanızı rica ederiz. Sitemiz üzerinden yapacağınız kayıt formunun bir çıktısını alarak ürünü Yurtiçi Kargo ile karşı ödemeli olarak tarafımıza gönderebilirsiniz. Bildirim formu olmayan ürünler kargo firması tarafından alınmayacaktır. Bu sebeple mutlaka belirtilen linkten bildirim kaydı yapmanızı rica ederiz. 
 
Bildirim formunu https://gizakitap.com/index.php?route=account/return/insert linkinden yapabilirsiniz. 
 
** İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. 
 
385 SAYILI VERGİ USUL KANUNU GENEL TEBLİĞİ UYARINCA YENİ UYGULAMA! 
Eğer vergi mükellefi değilseniz, almış olduğunuz ürünü iade ederken elinizde bulunan firmamıza ait faturada ilgili iade bölümündeki bilgileri eksiksiz olarak doldurduktan sonra imzalayarak ürün ile birlikte bize geri göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde iade işleminiz tamamlanmayacaktır. 
 
Genel iade şartları aşağıdaki gibidir; 
- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. 
- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek:orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. 
- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 
- İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da sitemizden doldurduğunuz bildirim formunuzla birlikte ...... KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir. 
 
ARIZA İŞLEMLERİ
 
Sattığınız ürünlerin garantisi var mı ? 
gizakitap.com satın alınan kitapların içerik doğruluğunu garanti eder. Bilgilerin net ve doğru şekilde sipariş esnasında iletilmesi tamamen alıcının sorumluluğundadır
 
Siparişimdeki ürün yerine farklı bir ürün elime ulaştı ne yapmalıyım?
Siparişiniz vermiş olduğunuz ürün yerine elinize farklı bir ürün ile ulaşır ise https://gizakitap.com/index.php?route=account/return/insert linkinde ki iade formunu doldurarak ürünü faturarı ile birlikte bize gönderebilirsiniz.
Ürün elimize ulaştıktan sonra ortalama 4 - 7 iş günü içerisinde doğrusu ile değiştirilen ürününüz elinize ulaştırılacaktır.
 
Siparişimdeki ürün hasarlı olarak elime ulaştı ne yapmalıyım?
Siparişinizde ki ürünü mutlaka kargo firması tarafından size gönderilen kuryenin yanında açarak kontrol ediniz. Hatalı ve arzılaı ürünler için tutanak tutmasını talep ediniz ve 
https://gizakitap.com/index.php?route=account/return/insert linkinde ki iade formunu doldurarak ürünü faturarı ile birlikte bize gönderebilirsiniz.
Ürün elimize ulaştıktan sonra ortalama 4 - 7 iş günü içerisinde değiştirilen ürününüz elinize ulaştırılacaktır.
 
Siparişindeki üründe baskı vb. hataları var?
Sipariş ettiğiniz ürün elinize ulaştıktan sonra eğer ürününüzde baskı hatası (çift basılan sayfa, üst üste gelmiş yazılar vb.) var ise https://gizakitap.com/index.php?route=account/return/insert linkindeki
iade talep formunu doldurduktan sonra ürünü faturası ile birlikte bize gönderebilirsiniz. Ürün elimize ulaştıktan sonra ortalama 4-7 iş günü içerisinde yeni ürününüz size gönderilecektir.
 
Siparişimdeki üründe yanında verilmesi gereken promosyon ürünü(CD,DVD vb.) yok ne yapmalıyım?
 
Ürün arızası hakkında iade formunun açıklama kısmında ürünün arızasını tam olarak belirtiniz, " ÇALIŞMIYOR, ARIZALI, YIRTIK " gibi açıklamalar yetkili servisler için yeterli olmamakta ve sorun yaşanabilmektedir. Aksi durumlarda, ürünlerinizin teknik servis işlemleri yeterli sonuç vermeyecektir. 
 
 
FİYAT HATALARI
 
Yazılımsal veya sistemsel hatalardan kaynaklanan fiyat yanlışlıklarından Firmamız hiçbir şekilde sorumlu olmayıp,Firma Tüketiciye e-mail yolu ile haber vererek siparişi iptal edip Tüketiciye bedel iadesi yapma hakkına sahiptir.